Forum www.poliamoria.fora.pl Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Gdzie szukać poli-ludków? Mam dość samotności :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.poliamoria.fora.pl Strona Główna -> Pytania i porady
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ewka



Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Opolskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 17:19, 15 Mar 2019    Temat postu: Gdzie szukać poli-ludków? Mam dość samotności :(

Hej!

Niedawno rozstałam się z moją 15 lat starszą dziewczyną, z bardzo osobistych dla nas obu powodów. Byłyśmy ze sobą 2 lata, jednak przez cały ten czas byłam źle traktowana, ukochana jest uzależniona od alkoholu, długo by opowiadać... Przestała także akceptować mnie jako kobietę (jestem osobą transpłciową), co budzi największe wątpliwości czy poznam kogokoliwek. I przede wszystkim - w jakim środowisku? Czy istnieją jakieś konkretne środowiska akceptujące poliludków i osoby niecisnormatywne płciowo?

Chciałabym poznać Wasze spostrzeżenia na ten temat. No i jakiekolwiek rady, którymi możecie się podzielić. 🙂


Ostatnio zmieniony przez Ewka dnia Pią 17:21, 15 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Katarzynka



Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 38
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:04, 19 Mar 2019    Temat postu:

Ewko, na dzień dobry przesyłam wyrazy wsparcia.

Poliludków poznaję głównie w internecie, część nawet na tym forum: kilka znajomości wyszło poza pw do reala, ale były to raczej incydentalne spotkania w celu wymiany doświadczeń. Na poliamoria.pl są regularne ogłoszenia o poli-spotkaniach, ale nigdy na żadnym nie byłam, więc nie wiem na ile można tam się zintegrować.

Poza tym mam jednak smutną refleksję, że polska poli-społeczność jeszcze na tyle raczkuje, że nie da się znaleźć prostej recepty na poznanie poliamorystów. Swego czasu intensywnie poszukiwaliśmy takich miejsc w internecie (np. dedykowanych portali randkowych), lecz bezskutecznie.

Zarówno ja jak i mąż swoich „secondary” partnerów poznaliśmy zwyczajnie, w prawdziwym życiu (praca, studia) i żadne z tych dwojga nie deklarowało się wcześniej jako poli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Qetrab



Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 23
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Cieszyn
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:36, 25 Cze 2019    Temat postu:

Ehh... Alkoholizm to ciężka sprawa, sam się z tym zetknąłem w mojej rodzinie ;(
Poli świat w Polsce chyba nie jest specjalnie rozwinięty niestety.
Ale jakbyś była kiedyś w okolicy Cieszyna to zapraszam na kawę Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerry



Dołączył: 31 Gru 2017
Posty: 37
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 15:29, 28 Cze 2019    Temat postu:

Mnie się jednak wydaje, że warto "wyjść poza" standardy. Jak pisze Katarzynka coś sensownego można stworzyć w zupełnej symbiozie z życiem. Nic na siłę. Może warto pomyśleć o krótkich wycieczkach, wypadach na weekend czy coś w tym rodzaju. Zaproponować temat np fotografia natury lub "granicę tolerancji - bełkot po dwóch piwach" Wink.
Temat wycieczki odstraszyłby nietolerancyjnych a może z czasem taka fajna grupa by się wykrystalizowała? A z niej może ktoś do związku?
Nie wiem czy to dobry pomysł ale jest Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.poliamoria.fora.pl Strona Główna -> Pytania i porady Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Programosy.
Regulamin